Logo Electric Light Orchestra
Diskografie

ELO Home | Diskografie | MIDI | Galerie | FOTO
No Answer | ELO II | On The Third Day | Eldorado | Face The Music | OLE ELO | A New World Record | Out Of The Blue | Discovery
Greatest Hits | Xanadu | Time | Secret Messages | Balance Of Power | Zoom

Zde jsou chronologicky uvedena vydaná alba a výběry základní řady z období vzestupu hvězdné kariéry ELO (1971) až do doby zániku (1986). Nejsou zde uvedeny vydané singly a řada alb, vydaných při různých příležitostech a v různých zemích vč. záznamů z živých koncertů.

Electric Light Orchestra - základní řada

No Answer

Electric Light Orchestra (No Answer) - 1972
První album ELO, vydané v roce 1972 (vydavatelství Harvest). Skladba Jeffa Lynna "10538 Overture" z tohoto alba byla prvním singlem ELO, který se umístil na žebříčku popularity.
Electric Light Orchestra II

Electric Light Orchestra II - 1973
Album vydané v r. 1973 (Harvest) přineslo velký hit "Roll Over Beethoven", využívající motivu Beethovenovy Páté Symphonie.
On The Third Day

Electric Light Orchestra - On The Third Day - 1973
Album vydané na konci roku 1973 (Warner) přineslo nápadnou změnu ve zvuku skupiny ELO, když Jeff Lynne převzal řízení skupiny po odchodu Roye Wooda. Největším hitem tohoto alba byl bezesporu singl "Ma-Ma-Ma Belle".
Eldorado

Eldorado - A Symphony by the Electric Light Orchestra - 1974
Na tomto albu poprvé Jeff Lyne spolupracuje s Louisem Clarkem, dirigentem symfonického orchestru. Album vydané v roce 1974 (Warner) se stalo "zlatým" v USA. Největším hitem byl singl "Can't Get It Out Of My Head".
Face The Music

Electric Light Orchestra - Face The Music - 1975
Album bylo vydáno v roce 1975 vydavatelstvím Jet Record a přineslo především velké hity "Evil Woman" a "Strange Magic". Albu opět "zlatému" v USA se doma v Británii uznání nedostalo.
OLE ELO

Electric Light Orchestra OLE ELO - 1976
Výběr nejúspěšnějších skladeb z předchzích alb.
A New World Record

Electric Light Orchestra - A New World Record - 1976
Albem vydaným na konci roku 1976 (Jet Record) dosáhla skupina ELO "zlata" i v Anglii. Nejúspěšnější byly singly "Livin' Thing", "Rockaria" a "Telephone Line".
Out Of The Blue

Electric Light Orchestra - Out Of The Blue - 1977
Dvoualbum, jehož každá skladba by mohla být vydána jako úspěšný singl. Bylo vydáno v roce 1977 (Jet Record). Představilo slavný "Spaceship" ELO, který měl přijít do střetu s hvězdnými válkami... Nejslavnější hity - "Turn To Stone", "Mr. Blue Sky", "Wild West Hero", "Sweet Talking Woman".
Discovery

Electric Light Orchestra - Discovery - 1979
Album vydané v roce 1979 dosáhlo ještě většího úspěchu než "Out Of The Blue" - dostalo "platinu". Všechny zde vydané singly obsadily rovnou příčky hitparády - nejprve "Shine a Little Love", pak "The Diary Of Horace Wimp", "Don't Bring Me Down", "Confusion", "Last Train To London" atd.
Greatest Hits

Electric Light Orchestra Greatest Hits - 1979
Výběr nejúspěšnějších skladeb z předchzích alb.
Xanadu

Electric Light Orchestra - Xanadu (ELO Tracks Only) - 1980
Album se skladbami ne příliš úspěšného filmu s Olivií Newton John a Gene Kellym "Xanadu" z roku 1980. Lepší stránkou filmu byla hudba z dílny ELO, zejména čtveřice singlů, ze kterých se staly hity - "I'm Alive", "Xanadu" zpívané OlIvií Newton John, "Don't Walk Away" a "All Over The World"
Time

Electric Light Orchestra - Time - 1981
Album vydané v roce 1981 je ve svém konceptu zasazeno do budoucnosti a je posledním albem "číslo 1" vydaným ELO ve Spojeném Království. Singl "Hold On Tight" dosáhl čtvrté příčky hitparády. Dalšími nejvýznamnějšími singly byly "Twilight", "Ticket To The Moon", "Here Is The News" a "The Way Life's Meant To Be".
Secret Messages

Electric Light Orchestra - Secret Messages - 1983
Album vydané v roce 1983 mělo být původně dvoualbem, ale z finančních důvodů nahrávací firmy se tak nestalo. Singl "Rock'n Roll Is King" vynesl ELO na první příčku "top twenty". Dalšími nejpopulárnějšími se pak staly "Secret Messages" a "Four Little Diamonds".
Balance Of Power

Electric Light Orchestra - Balance Of Power - 1986
Poslední album ELO, jehož slova i hudbu napsal Jeff Lynne, bylo vydané v roce 1986 (CBS/Epic). Na vrchl "top ten" vynesly album především singly "Calling America", So Serious" a "Getting To The Point".
Zoom Electric Light Orchestra - Zoom - 2001
Poslední (?) album ELO po 15 letech, slova i hudbu napsal opět sám Jeff Lynne, vydané v roce 2001 (Epic). Studiové CD, skvělá hudba i provedení - je to ale ještě ELO?.


Live At Wembley '78

Electric Light Orchestra - Live At Wembley '78 - 1978
Retrospektiva skladeb z různých alb ELO.
Roll Over Beethoven

Electric Light Orchestra - Roll Over Beethoven - 1996
Retrospektiva skladeb z prvých dvou alb ELO vydaných v letech 1971-73, doplněno skladbou J. Lynna "Baby I Apologise" z roku 1991.
The Night The light Went On (In Long Bech)

Electric Light Orchestra - The Night The light Went On (In Long Bech)
Záznam živého koncertu v Long Beach (Jeff Lynne, Bev Bevan, Richard Tandy, Michael De Albuquerque, Mik Kaminski, Hugh McDowell, Mike Edwards). Mimo vlastních skladeb vystoupili se skladbami jiných autorů, které v podání ELO nebyly jinde publikovány: Daytripper (Lennon/McCartney), Orange Blossom Special (E. T. Rouse), Great Balls Of Fire (J. Hammer, O. Blackwell). Imposantní je "Mik's Solo" Mika Kaminského.


ELO Home | Diskografie | MIDI | Galerie | FOTO